برای ورود به سایت و شروع بازی کلیک کنید
با ثبت نام در سایت 100% بونوس و شارژ هدیه دریافت کنید
نوشته شده توسط : ترانه

تاریخچه تخته نرد

بازی تخته نرد آنلاین یک بازی باستانی با سابقه ای طولانی در سراسر جهان است. این مقاله در مورد ریشه های آن ، نسخه های مختلف ، متناسب با مکان و بسیاری دیگر از حقایق عالی این بازی فوق العاده که هنوز در حال توسعه (حتی آنلاین) است ، صحبت می کند. این مقاله همچنین شما را به سایت های جالب دیگر بازی تخته نرد بازگو می کند!

شروع بازی

اعتقاد بر این است که تاریخ تخته نرد در بین النهرین در امپراتوری پارس یا همانند روز غالب ایران ، عراق و سوریه آغاز شده است. این قدیمی ترین بازی روی صفحه ثبت شده شناخته شده تاریخ است.

بازی تخته نرد  به طور معمول در سطحی از قبیل چوب ، با استفاده از سنگ به عنوان نشانگر و تاسهای ساخته شده از استخوان ، سنگ ، چوب یا سفال ساخته می شد و می توان آن را هزاران سال قبل از میلاد مسیح به تخته های تخته ای که مصریان ، سومری ها ، رومی ها و پارسیان بازی می کردند ، ردیابی کرد. .

آثار باستانی کشف شد

در طول  تاریخ تخته نرد  با رهبران و اشراف این تمدنهای باستان همراه بوده است ، همانگونه که با یادگارهای معاصر و ادبیات از ایران ، یونان ، روم و خاور دور نشان داده شده است. تابلوهای بازی با مربع 3×10 ، 3×12 و 3×6 در مصر یافت شد و به عنوان بازی سی سی مربع یا سنات معروف بود .

بازی تخته نرد آنلاین

این آثار باستانی به 3000-1788BC باز می گردد و قوانین و همچنین استفاده از تاس ها برای این بازی ناشناخته مانده است. تخته های چوبی در مقبره سلطنتی Ur al Chaldees ، مرکز سومر قدمت حدود 2600BC به همراه تاس های چهار ضلعی یافت شده و به عنوان  بازی های سلطنتی Ur معروف هستند .

مجموعه قوانین برای بازی تخته نرد در آن زمان ، در برخی از قرص های میخی شکل به تاریخ 177BC یافت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *